AKYAKA – GÖKOVA TEKNE TURU
175 TL
31 Temmuz
14 Ağustos (bayramın 3.günü )
28 Ağustos
5 Eylül


Öğle yemeği-Tekne turu-Ulaşım-Rehberlik dahil
Rezervasyon : 0 535 264 5565 Menekşe Balkı

06.30 Turgutreis migros önü hareketle turumuza başlıyoruz.
09.30 sularında Gökova ulaşarak teknemize biniyoruz.(Yolda kahvaltı molamız yoktur,dileyenler yanına alarak teknede yapabilir,ya da teknenin kalkışını beklerken limanda yiyebilirler. Gökovanın eşsiz güzellikteki denizinde yüzmek ,güneşlenmek üzere teknemize geçiyoruz.İlk durağımız Kandilli koyu ve İnce kum plajlarında 45 er dakikalık yüzme molası..
Ardından Zeytınlı koyunda öğle yemeği molası alarak Sedir adasına doğru yola çıkıyoruz. Sedir Adası, Kedrai Antik Kenti ve ünlü Kleopatra Plajı ile tanınıyor. Kedrai bir Karia kenti. Sonradan Rodos devletine bağlanmış.

Kedrai sedirler anlamına gelir. Özellikle gemi omurgası yatırmada kullanılan dayanıklı ağaç sedirin adada varlığı bilinmemesine karşın, eski Yunanca’daki anlamı budur.Adanın altın sarısı kumlarından öykülenen Kleopatra ile ilintili anlatımı vardır.Efsaneye göre kumlar Mısır Kraliçesi ile sevgilisi Roma’lı komutan Antonıus’un adada buluşmaları için Mısır’dan gemilerle getirilmiş ..Adanın kuzeyindeki kumlar özel biçimde oluşan kalker damlacıklarıdır ve Ege ve Akdeniz de Sedir dışında sadece Girit’te görülür.Ada çok özel jeolojık oluşumlar sonucu ortaya çıkan ve giderek azalan kumlar nedeniyle koruma altındadır.
Sedir adasında alacağımız 2 saatlik serbest zamandan sonra Lacivert koy ve Gelibolu sualtı mağaralarında iki yüzme molası daha alıyor ve 18.00 sularında Akyaka’daki aracımıza binerek geri dönüş için yola çıkıyoruz.

‘’Bodrumdatur_ Mahizar Travel’’
Menekşe Balkı

Fiyata dahil olan hizmetler
*Turizm belgeli araçlarla ulaşım
*Tekne turu
*Öğle yemeği
*Profesyonel kokartlı rehberlik

Notlar:
*Sedir adası giriş ücreti 30 TL dir.Müzekart geçerlidir.65 yaş üstü ücretsizdir.Tur ücretine dahil değildir.
*Menü: tavuk ya da köfte ,salata,makarna ,karpuz ‘dan oluşur.Balık yemek isteyen misafirler extra 20 tl öder ,rezervasyon sırasında bildirilmesi rica olunur.Sıcak ve soğuk tüm içecekler extradır.
Çocuk ücretleri 0-2 yaş ücretsiz
3- 5 yaş koltuk aldığı durumda 75 TL
6-12 125 TL dir..