Hergün Kos Adası Feribot Bileti | Hemen Arayın: 0 535 264 55 65

TUR PROGRAMI VE TUR DETAYLARI

BÜYÜK GAP TURU 6 GECE 7 GÜN
14 EKİM PAZARTESİ /
20 EKİM PAZAR

2950 TL
1. GÜN
14 Ekim sabah saat 08:00 da belirlenen noktalardan siz değerli misafirlerimizi alarak Bodrum Hava limanına transfer oluyor ve 11:00 Pegasus uçağıyla Adana Şakir Paşa Hava Limanına uçuyoruz. Bizi bekleyen aracımızla buluşarak Adana merkeze geçiyoruz. İlk olarak çarşı merkezinde serbest olarak öğlen yemeğimizi alıyoruz. Öğlen yemeği için rehberimizin tavsiye edeceği yöresel mekânları ve lezzetleri tercih edebilir ya da çarşıda bulunan sayısız yerel lezzeti kendiniz keşfedebilirsiniz.
Yemek sonrası belirlenen noktada buluşuyor ve turumuza başlıyoruz. İlk durağımız dünyanın hala kullanımda olan en eski taş köprüsü; Adana Taş Köprü olacak. Yeşilçam filmlerine sahne olmuş bu tarihi köprüyü ziyaret edip fotoğrafladıktan sonra, az ileride buluna Adana Sinema Müzesi’ne uğramayı ihmal etmiyoruz. Adanalı Yeşilçam aktör ve aktrislerini yâd edeceğimiz bu şirin müzede aynı zamanda film çekimleri sırasında kullanılan ekipmanları da görme şansımız olacak. Ardından muhteşem mimarisiyle Adana’nın sembolü ve yapıldığı dönemde orta doğunun en büyüğü olan Sabancı Merkez Camii ile gezimize devam ediyoruz. Son olarak tarihi saat kulesini de fotoğraflayarak ülkemizin en büyük şehirlerinden olan Adana’ya veda ediyor ve rotamızı 1. Yüzyılda dünyanın en büyük 4. Şehri olan Antakya’ya çeviriyoruz. İskenderun üzerinden Belen Geçidi'ne çıkıyoruz. Soğuk Oluk, Amik Ovası ve Amanos Dağları’nın doyumsuz manzarasını izleyerek Antakya'ya varıyoruz. Otelimize yerleşiyor ve ilk günün yorgunluğunu zengin açık büfe akşam yemeğiyle atıyoruz.
Konaklama : Antakya’da ..Antakya Ottoman Palace 5*
Öğlen yemeği Adana’da serbest , Akşam yemeği otelde
2. GÜN
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından bu kadim şehri birlikte keşfetmeye çıkıyoruz. İlk durağımız Hristiyanlığın en eski kilisesi olarak anılan ve Habib Neccar Dağı eteklerinde bir kayaya oyularak inşa edilmiş St. Pier Kilisesi oluyor. Buradan aynı zamanda bu güzel şehri yukarıdan görme fırsatı da yakalıyoruz. Ardından sayısız arkeolojik buluntuyu ve eşsiz mozaikleri bünyesinde bulunduran Hatay Arkeoloji Müzesine geçiyoruz. Buradaki sıra dışı tarih yolculuğumuzu takiben hiç vakit kaybetmiyor ve kendimizi bu medeniyetler ve dinler beşiği kadim şehrin tarih kokan sokaklarına atıyoruz. Rehberimizle yapacağımız yürüyüş sırasında diyanet vakfına göre Kuran’da da adı geçen ilk Hristiyan şehitlerden Habib Neccar adına 7.yy da yaptırılmış camiyi, ziyarete açık olduğu takdirde Rum-Ortodoks, Protestan ve Katolik kiliselerini görüyoruz. Asi nehri kıyısında kurulu tarihi Antakya Uzun Çarşı da yemek ve künefe tadımı için serbest zaman alıyor ardından aracımızla buluşarak yönümüzü Samandağ ilçesine çeviriyoruz. Türkiye’nin en uzun plajı Çevlik plajına geçiyoruz. Burada Beşikli Mağara ve Titus Vespasianus Tünelleri’ni gezerek dönüş yolculuğuna başlıyoruz. İstikamet Gaziantep. Tekrar Antakya ilçe merkezinden geçerek akşam saatlerinde Gaziantep’te bulunan otelimize ulaşıyoruz.
Konaklama :
Hampton by Hilton Gaziantep

Öğlen yemeği Antakya merkez serbest, akşam yemeği Gaziantep otelde alınacaktır.
3. GÜN
Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Gaziantep Kalesi’nin bulunduğu çarşı meydanına hareket ediyoruz. Hemen kalenin önündeki meydanda aracımızı terk ediyor ve çarşının iç kısımlarına doğru ilerliyoruz. Gümrük Hanı, Zincirli Bedesten gibi tarihi yapıları görerek Bakırcılar çarşısına ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz çarşıda alışveriş yaparken, dileyenler hemen yan taraftaki meşhur kahveci Tahmis’de sabah kahvesini içebilirler. Ardından aracımıza geçerek Büyük İskender tarafından geçit yeri anlamında isimlendirilen ZEUGMA’dan çıkartılan mozaiklerin sergilendiği Mozaik Müzesi’ne doğru yol alıyoruz. Dünyaca ünlü ‘Çingene Kızı’ mozaiğinin yanı sıra , paha biçilemeyen Mars heykeli ve birbirinden değerli mozaikleri göreceğimiz müze ziyaretimizin ardından Gaziantep mutfağının dünyaya nam salmış lezzetlerini tadacağımız öğle yemeği var sırada. Yemek sonrası Antep’e veda ediyor Fırat nehri üzerinde Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan dünya'da siyah gül'ün" yetiştiği tek yer olan muhteşem Halfeti 'ye doğru yola çıkıyoruz. Bizi bekleyen özel teknemizle Birecik baraj gölü üzerinde birbirinden güzel manzaraların eşliğinde yaklaşık bir saat sürecek tekne turumuza başlıyoruz. Tekne turumuz esnasında ilk dikkatimizi çeken Fırat nehri ile Merziman Çayı’nın birleştiği noktada kurulan heybetli Rumkale oluyor. Kalenin ardından bir zamanlar yaşam alanı olarak kullanılmış mağara evleri ve önemli bir kısmı sular altında kalmış olan Savaşan köyünü, sular altında kalan caminin suların üzerinde kalan tek kısmı olan minaresini görüp fotoğrafladıktan sonra tekrar otobüsümüzle buluşup Atatürk Barajı’nı en güzel şekilde görüp fotoğraflayabileceğimiz seyir terasına devam ediyoruz. Yolumuz kuzey yönünde Adıyaman il Merkezine kadar devam ediyor ve burada bizleri bekleyen minibüslerimizle dünya üzerinde belki de en güzel gün batımını yakalamak için Nemrut’a doğru tırmanmaya başlıyoruz. Öncelikle Kâhta Cendere Köprüsü (Septimus Saverius), Komogen Krallığı başkenti Arsameia ile Krallığın aile mezarı ve aynı zamanda Türkiye’nin bir numaralı petrol bölgesi üzerinde bulunan Karakuş Tümülüsünü görüp, güneşin batışını seyretmek üzere zirveye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Her gün yaşadığımız rutin bir doğa olayı sayılan gün batımını hiçbir zaman unutamayacağınız bir manzara eşliğinde sanki ilk kez görürcesine hafızalarımıza kazıyarak Nemrut’a veda ediyor, Adıyaman merkezdeki otelimize dönüyoruz.Yemeğimiz otelde..
Konaklama Adıyaman…Hilton Garden İNN Hotel
4. GÜN
Adıyaman’daki otelimizde açık büfe olarak alacağımız kahvaltımız sonrasında yeniden yollara düşüyoruz. Bu kez rotamız Peygamberler şehri Şanlı Urfa. Yaklaşık bir buçuk saat sürecek yolculuk ile Urfa’ya oradan da ismi “Yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a giderek devam ediyoruz. Dünyanın ilk Üniversite kalıntıları, Antik Harran Kenti, Torillolar (kule evler) Rasathane Kulesi gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Harran gezimizde bölge halkıyla kaynaşıp, geleneksel Urfa kıyafetleriyle fotoğraflarımızı çektikten sonra Şanlıurfa merkeze dönüyoruz. Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı Balıklı göl (Ayn-ı Zeliha), Halil–ül Rahman Camii, Mancınık, Rıdvaniye Camii, Bedesten ziyaretlerimizi yaparak Sipahiler Çarşısında alış veriş yapma imkânı için serbest zaman alıyoruz. Ardından otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeğimiz sonrasında arzu eden konuklarımızla Şanlıurfa kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesine (ekstra) gidiyoruz.
Konaklama: Urfa Hilton Garden Inn
5. GÜN
Tarih demişken; bulunduğumuz coğrafyada yakın zamanda keşfi gerçekleşmiş dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, muhtemelen ilk toplu tapınım alanı, ilk heykel atölyesi ve hatta nohut, mercimek, buğday gibi tarım ürünlerinin ilk kez toprağa ekildiği, tarımın başladığı yer olan Göbekli Tepe’yi es geçmek olmaz. Bu arkeoloji ziyafeti sonrası yolumuz bir başka kadim şehre UNESCO tarafından bir dünya mirası kabul edilen Mardin’e düşüyor. Buradaki gezimize ilk olarak Seyir Terasından Mardin’i ve önündeki Mezopotamya Ovası’nı kuşbakışı resimliyor ve Mardin’le ilgili genel bilgi alıyoruz. Daha sonra yerel lezzetler ile alacağımız öğle yemeği aramızı takiben Latifiye Camii, Mardin Müzesi, Zinciriye Medresesi, Ulu Camii, Tarihi Postahane’yi geziyor ve bilgiler alıyoruz. Beyaz taş üzerine el nakışlı tarihi evlerini resimliyoruz. Alışveriş için (Mardin Leblebisi ve kabak Çekirdeği, Bıttım Sabunu) serbest zaman alarak Mardin’deki otelimize geceleme için yerleşiyoruz.
Konaklama: Mardin ..Hilton Garden İNN
6. GÜN
Mezopotamya hikâyelerine yaptığımız yolculuğumuzun devamı olan bu günde otelde alacağımız kahvaltı sonrası tarihte yukarı Mezopotamya’nın en görkemli şehirlerinden olan Dara Antik kentine uğruyoruz. Doğu Roma’nın doğu sınırını korumak amaçlı kurulmuş ve kayalara oyulan yapılarda oluşan bu kenti gezdikten sonra Süryani Kadim Cemaati’nin en ünlü ve büyük yapıtlarından biri olan Mor Gabriel Manastırına geçiyoruz. Burada Süryaniler ve Manastırla ilgili daha önce duymadığımız bilgiler alarak ayrılıyoruz ve rüzgârın esmeye kıyamadığı şehir Midyat’a düşüyor yolumuz. Gümüş-telkâri işçiliğinin en güzel örneklerini bulabileceğiniz bu müze şehirde Süryani-Müslüman ortak mahallesini ve Midyat Konuk Evini ziyaret ediyor ardından Telkariciler Çarşısında alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman
alıyoruz. Öğle yemeği sonrası kaybolmaya yüz tutmuş bir başka güzelliğe Hasankeyf’e çeviriyoruz yönümüzü. GAP projesi kapsamında bulunan Ilısu Barajı nedeniyle tarihsel yapıları bütünüyle sular altında kalacak olan Artuklu mirası Hasankeyf. . El – Rızk Camisi, Artuklu Köprüsü, Küçük Saray, Büyük Saray, Zeynel Bey Türbesi görülecek yerler arasında. Güzel bir çay ile manzaranın tadını çıkararak belki de son kez fotoğraflıyoruz bu hazineyi. Ve istikametimiz Diyarbakır, namı diğer Diyar Bekir. Diyarbakır şehir merkezine ulaşmadan Dicle Nehri üzerinde bulunan On Gözlü Köprü ’de fotoğraf molası alıyor ve Merkezdeki otelimize yerleşiyoruz.
Konaklama : Diyarbakır Mittania Regency Hotel 4*
7. GÜN
Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor ve 15. Yyda ilk kez Akkoyunlular tarafından yaptırılan, 1. Dünya savaşında karargâh olarak kullanıldığı için daha sonra belediye tarafından satın alınarak Atatürk’e hediye edilen Gazi Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Buradan göreceğiniz, efsanelere ve türkülere konu olmuş Hevsel Bahçeleri ve On Gözlü Köprü manzarası sizi büyüleyecek. Ardından Kara Papaz Kilisesi olarak da bilinen St George kilisesine geçiyoruz. M.S. 4.yy da romalılar tarafından inşa edilmiş, Artuklular tarafından hamam olarak kullanılmış bugün ise sanat galerisi olarak hizmet vermektedir. Kiliseden hemen sonra M.Ö. 3-4 binli yıllarda huriler tarafından inşa edildiği düşünülen yüksekliği ve uzunluğu bakımından çin seddinden sonra dünyada ikinci gelen yapıya, Diyarbakır Surları’na geçiyoruz. Burada alacağımız fotoğraf molası sonrası Sur içi denen bölüme geçiyor, Tarihi Hasan Paşa Hanı, Sülüklü Han, Ulu Camii, Behram Paşa Konağı gibi yapıları görüyoruz. Son olarak “Otuz Beş Yaş” şiiriyle üne kavuşmuş, Diyarbakır doğumlu ünlü yazar ve şairimiz Cahit Sıtkı Tarancı müzesini de ziyaret ediyor yemek ve alışveriş için boş zaman alıyoruz.
Saat 16.00 de Diyarbakır havalimanına transfer oluyor ve 18.00 seferiyle dönüş yolculuğuna geçiyoruz.Bodrum havalimanına inişimizin ardından bizi bekleyen aracımızla evlerimize transfer oluyoruz.
Bir daha ki Bodrumda Tur - Mahizar Turizm seyahatimizde görüşmek dileğiyle….

Fiyata dahil olmayan hizmetler
*Öğle yemekleri
*Otellerdeki yemeklerde alınan içecekler
*Halfeti tekne turu
*Sıra gecesi
*Müzekart olmayanlar için Örenyeri giriş ücretleri
*Nemrut Dağı shuttle hizmeti

Fiyatlandırma iki kişilik odada kişibaşı olarak yapılmıştır.
Single farkı 525 TL dir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

*Bodrum /Adana ve Diyarbakır /Bodrum gidiş dönüş uçak bileti
*6 gece 4 * ve 5* otellerde konaklama ve sabah kahvaltısı
*Otelde alınacak 5 akşam yemeği

*Gaziantep’te alınacak yöresel 1 akşam yemeği

*Turizm belgeli Lüx otobüsle tüm transfer ve çevre gezileri
*Profesyonel rehberlik hizmeti
*Tursab seyahat sigortası

*Bodrum havalimanı gidiş dönüş transfer ücreti
*Araç içi ikramlar (su,çay kahve vb.)

Sık Sorulan Sorular ve Koşullar
 • Mahizar Turizm hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 • Yeşil pasaport  ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.
 • Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
 • Shengen vizesi alacak ve vize işlemlerini acentamız aracılığı ile gerçekleştirecek yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 1 ay önce acenteye teslim etmesi gerekmektedir. Vizenin yetişmemesi ve  vize reddi durumlarında Mahizar Turizm'in' sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Tur programı Mahizar Turizm Acentası  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Mahizar Turizm sorumlu tutulamaz.
 • Mahizar Turizm yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Mahizar Turizm'in' hiç bir sorumluluğu yoktur. Mahizar Turizm sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Mahizar Turizm'in' herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 • Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Mahizar Turizm sorumlu değildir.
 • Bazı Yunan Adalarında bulunan Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.
 • Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
Büyük GAP Turu

2950 ₺/ Kişi Başı

REZERVASYON
capcha
BİZE ULAŞIN
 • Telefon:0 535 264 55 65
 • Saatler:09:00 - 19:00
 • Adres:Mahizar Turizm Turgutreis-Bodrum
MÜŞTERİ YORUMLARI

.İstanbul'dan Paskalya için Sakız Adası turu için ilk defa aranıza katıldım. Gezi ,Eğlence ve Bilgi anlamında çok güzel bir organizasyon oldu

Muammer Tükenmez

şimdiye kadar gittiğim turlar içinde en mükemmel turlarımı yaptım. Bodrumda benim için 1 numara Menekşe Balkı tur operatöru olarak mükemmel

Nevin Böbrek Yalnızcık

Katıldığım bütün gezilerden son derece memnun ayrıldığım Mahizar Travel'a teşekkür ederim.

Sermin Uysal