Hergün Kos Adası Feribot Bileti | Hemen Arayın: 0 535 264 55 65

TUR PROGRAMI VE TUR DETAYLARI

TÜRKİYE'NİN BEYAZ BÜYÜSÜ KARS!!
ERZURUM VE AĞRI!!!
KARS’IN YILDIZI KATERİNA SARAYI HOTEL’DE , KARS ÇAYININ KIYISINDA SICAK ŞARAPLI KARŞILAMA VE KRALİÇELERE LAYIK KONAKLAMA FARKIYLA!!
4 Gece 5 Gün
Turumuz butik konseptinde olup 16 kişiyle sınırlıdır.

1. GÜN – (15 ŞUBAT)
Sabah 06.30 İzmir Adnan Menderes havalimanında buluşarak (Turgutreis’ten çıkış yapacak misafirlerimiz için çıkış 02.30 dur) Check inlerimizi yaptırarak 07.45 seferiyle Ağrı’ya uçuş..Uçuşumuz 2 saat .. 5137 metre denizden yükseklikle ülkemizin en büyük dağına isim veren serhat şehirlerimizden Ağrı Havalimanı’na iniş sonrası bizleri bekleyen aracımız ile buluşarak Doğubayazıt’a hareket edeceğiz. Burada alacağımız öğle yemeği molası sonrası Payitahtın merkezi Topkapı Sarayı ile haklı olarak kıyaslanan İshak Paşa Sarayı ziyaretimizi yapıyoruz. Saray sanat tarihi açısından ülkemizin en önemli yapılarından biridir. Yüz yıllık tamamlama süresi sonrası günümüze kadar yaşamını devam ettirmiştir.
Saray ziyaretimiz sonrası Erzurum ‘a doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhında göreceğimiz önemli yapılardan biri Çobandede Köprüsüdür. İlhanlılar tarafından yapılan 700 yıllık köprü Karga pazarı ve Aras nehirlerinin birleşim noktasında inşa edilmiş olup İpek Yolu’nun en önemli geçişlerinden birisidir. Köprü sonrası yol ise bizi Erzurum’a ulaştıracak. Konaklama ve akşam yemeği Erzurum’da ki otelimizde.

2. GÜN – (16 ŞUBAT)
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından; Klasik Anadolu mimarisinin başlangıcı sayılan karışımın en güzel örneklerinden ve Malazgirt sonrası ortak kültürün ana temsilcileri olan Üç Kümbetler, 800 yıllık ve 6000 kişi kapasiteli, bugün aktif olup halen görülebilecek en nadide eserlerden birisi olan Erzurum Ulu Camii ve 1243 Kösedağ Savaşı sonrası karmakarışık siyasi ortamda yapılan eserlerden biri olan Çifte Minareli Medrese yi ziyaret ederek öğle yemeği molamızı alıyoruz.Tabii ki menümüz bölgenin en meşhur tadı olan CAĞ KEBABI. Bir gün önceden karabiber ve soğan ile terbiye edilmiş etin yatık olarak odun kömüründe pişirilmesiyle hazırlanır. Öğlen yemeği sonrası Erzurum gara geçerek Doğu Ekspresi treniyle Kars’a doğru hareket ediyoruz. Hasankale, Köprüköy, Horasan, Süngütaşı, Karaurgan, Topdağı ve Sarıkamış üzerinden Kars’a ulaşıyoruz.
Doğu Ekspresinin en renkli rotası olan bu keyifli tren yolculuğumuz sonrası Kars’taki otelimize geçiyoruz.Akşam yemeğimizi otelde aldıktan sonra Kars çayının kıyısında sıcak şarap ikramıyla harika bir gece geçiriyoruz.

3. GÜN – (17 ŞUBAT)
Sabah otelimizde kahvaltımızı alarak Boğatepe (Zavot) köyüne hareket ediyoruz. Peynir Müzesi'ni gezip Kars gravyer peyniri hakkında bilgi ediniyor ardından peynir alışverişimizi yaparak ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Bir Türkiye masalıdır çıldır gölü. Evet, oraya gidilmesi gezilmesi zordur ama gidince göreceğiniz yaşayacağınız sahneler hayatınız boyunca hafızanızdan silinmeyecektir. Fotoğrafçısı, gezgini, tutkunu, aşığı hepsi aynı şeyi hisseder orada. Alabildiğine bitmek tükenmek bilmeyen özgürlüğü, kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde beyaz güzelliğin tadına varabilir, kızakla gezinerek eşsiz fotoğraf kareleri yakalayabiliriz.
Çıldır gölünden tutulan ve halk diliyle sarıbalık, karabalık ve gümüşi diye adlandırılan balıklardan oluşan menümüz ile öğlen yemeğimizi aldıktan sonra stratejik önemi ile bölge tarihinde önemli rol oynamış Karaçay Vadisi’nde fantastik filmlerdeki ortaçağ kalelerini aratmayan müthiş manzarasıyla görülmeye değer Şeytan Kalesi ne ilerliyoruz.
Öğleden sonra Kars merkeze dönerek ülkemizin düzenli şehir planlamasına sahip tarihi kentlerinin ilki olan bu güzel şehrimizi gezmeye başlıyoruz. Baltık mimarisi olarak adlandırılan mimari gelenek Kars’ın en belirgin özelliklerinden birisidir. Rus işgali sonrasında kullanılmaya başlanan bu şehir planı ve Baltık mimarisine özgü kamu ve sivil yapıları görmek ve fotoğraflamak için en geçerli yol yürüyerek keşfetmektir. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız yürüyüşü seveceksiniz. Göreceğimiz noktalar arasında halen aktif durumda ve kiliseden camiye çevrilen ilk yapılardan olan Ortodoks mimarisine sahip Havariler Kilisesi – Kümbet Camii. Tarihsel süreçte defalarca zarar görüp yeniden yapılan ve günümüzde eski sağlamlığını halen koruyan Kars Kalesi, Kars’ta oldukça çok görülen Rus Mimarisi özelliği gösteren yapılardan 19.yy. da Ruslar tarafından kilise olarak yaptırılmış ve Kars’ın kurtuluşundan sonra camiye çevrilmiş olan Fethiye Camii gibi şehrin simge yapıları vardır.
Yoğun geçen ikinci günümüzün sonrası otelimize ulaşacağız.Kısa bir dinlenme sonrası Kars’ın yöresel restaurantlarında kaz eti menüsüyle harika bir akşam yemeği sonrası otele dönüş..

4. GÜN (18 ŞUBAT)
Sabah kahvaltımız ardından otelimizden ayrılıyor, kısa bir yolculuğun ardından Tanrıça Anahit’in kenti Ani antik kentine ulaşıyoruz. Aynı zamandan Türkiye ile Ermenistan arasındaki doğal sınırımızı oluşturan Arpaçay’ın açtığı derin vadiye konuşlanmış Ani Antik Kenti tam oldukça önemli bir geçmişe sahip. Bugünkü harabelerin bulunduğu iç kale kısmı M.S.4 yy da Kars şehrine de ismini veren Karsaklar tarafından kurulmuş olsa da aslında kentin tarihi çok daha öncelere M.Ö. 3000’lere kadar uzanmaktadır. Tarihi ipek yolu üzerinde olması sebebiyle de tarihi boyunca Anadolu’nun en zengin, en kalabalık ve üstün nitelikli mimari eserleriyle dolu bu şehrinde göreceğimiz yapılar arasında; Tigran Honants Kilisesi, Genç Kızlar Kilisesi(Bakireler Manastırı), Rahibeler Manastırı (Kız Kalesi), Abughamrents (Poladoğlu) Kilisesi, Ebu’l Manuçehr Camii, İpek Yolu Köprüsü, Büyük Katedral, Selçuklu Kervansarayı ve Sarayı, İç Kale, Bostanlar Deresi Mağaraları, Ani Antik Kenti Kuş evleri, Ateşgede Tapınağı gibi yapılar bulunmaktadır.
Bu eşsiz tarih yolculuğumuzun ardından, bizim için ayrı bir değere sahip olan, ismi dahi okunduğunda tüylerimizi diken diken etmeye yeten Sarıkamış’a, başka bir hikâyeye, başka bir dünyaya doğru yola koyuluyoruz. Tabiki ilk durağımız çok şey borçlu olduğumuz şehitlerimizin ebedi ikametgâhı olan Sarıkamış Şehitlikleri. Bizim için feda ettikleri yaşamlarının bizler için ne kadar değerli olduğunun bilincinde, saygı ve minnetlerimizi sunmak üzere Şehitlik ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından bölgede görülmesi gereken noktalardan Katerina Av köşkü ziyaretimizi gerçekleştiriyor ve buradan başka sadece Alplerde bulunan, yılın 140 günü yerden kalkmayan kristal karları doya doya yaşamak için Sarıkamış Kayak merkezine geçiyoruz. Gün sonuna kadar karın ve kayağın tadına doya doya varıyor ve Kars’taki otelimize dönüyoruz.
Bölgedeki son gecemizde bir Kafkas masalı yaşamadan dönmüyoruz.
Kafkas dansları deyince basit bir dans ve birkaç figür değil kastettiğimiz. Kadına saygı duymayı kadınla birlikte hareket etmeyi, hürmeti, gururu, mertliği ve cesareti temsil eden, kızlarda zarafet, asalet, erkeklerde kahramanlık, cesaret ve atikliğin ön plana çıktığı bir danstan bahsediyoruz.

5. GÜN (19 ŞUBAT)
Kars masalımızın bu son gününde siz değerli misafirlerimize ikramımız olan yöresel kahvaltımızı almak üzere otelimizden ayrılıyor ve Kars şehir merkezinde, bölge kadınları tarafından hazırlanan zengin ama yüzde yüz yerel kahvaltımızla güne başlıyoruz. Kahvaltı ve kahve keyfimizin ardından Kars ve çevresinde bulunan arkeolojik ve etnografik eserlerin sergilendiği Kars müzesini ziyaret ediyoruz. Arda kalan zamanımızda Kars merkezdeki tarihi çarşıda alışveriş ihtiyacımızı karşılıyor ve öğle yemeğimiz için dileyen misafirlerimizle buluşuyoruz. Bizim tercihimiz turistik olmayan, salaş, ancak lezzetli yöresel yemekleriyle bölge halkının vazgeçmediği (adı bizde saklı ) bir restoran. Tabiki sizler tercihinizde özgürsünüz.
13:45 de kalkacak olan uçağımıza geçerek İzmir’e uçuyoruz. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile gerekli ihtiyaç molalarını alarak Bodrum’a ulaşıyor ve bir sonraki Bodrumda Tur – Mahizar Turizm masalında görüşmek dileğiyle siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

Fiyat : 2800 TL
Rez: 0 535 264 5565/ Menekşe Balkı

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
*İzmir-Ağrı /Kars –İzmir uçak biletleri
*Erzurum –Kars Doğu Expresi tren bileti
*4 gece otel konaklama
1 gece Erzurum Bora Park Welness Hotel**** + kahvaltı + akşam yemeği
3 gece Kars'ın yıldızı Hotel Katerina sarayı ,sıcak şaraplı karşılama,konaklama+3 sabah kahvaltısı+canlı müzikli 1 akşam yemeği
*Lüks araçlarla yapılacak tüm geziler
*Yöresel restaurantlarda alacağımız diğer akşam yemeği
*Kaz menülü 3.akşam yemeği
*Profesyonel rehberlik
*Acenta refakat
*Tursab seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Müze ,ören yeri milli park ve diğer giriş ücretleri
*Öğle yemekleri
*Kafkas dansları gösterisi
*Çıldır gölündeki kızak gezisi
*Otelde alınan extralar
*Bodrum-İzmir gidiş dönüş transfer (160 TL)

Single farkı 690 TL TL dir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER


Sık Sorulan Sorular ve Koşullar
 • Mahizar Turizm hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 • Yeşil pasaport  ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.
 • Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
 • Shengen vizesi alacak ve vize işlemlerini acentamız aracılığı ile gerçekleştirecek yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 1 ay önce acenteye teslim etmesi gerekmektedir. Vizenin yetişmemesi ve  vize reddi durumlarında Mahizar Turizm'in' sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Tur programı Mahizar Turizm Acentası  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Mahizar Turizm sorumlu tutulamaz.
 • Mahizar Turizm yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Mahizar Turizm'in' hiç bir sorumluluğu yoktur. Mahizar Turizm sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Mahizar Turizm'in' herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 • Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Mahizar Turizm sorumlu değildir.
 • Bazı Yunan Adalarında bulunan Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.
 • Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
Butik Kars-Ağrı-Erzurum Turu

2800 ₺/ Kişi Başı

REZERVASYON
capcha
BİZE ULAŞIN
 • Telefon:0 535 264 55 65
 • Saatler:09:00 - 19:00
 • Adres:Mahizar Turizm Turgutreis-Bodrum
MÜŞTERİ YORUMLARI

.İstanbul'dan Paskalya için Sakız Adası turu için ilk defa aranıza katıldım. Gezi ,Eğlence ve Bilgi anlamında çok güzel bir organizasyon oldu

Muammer Tükenmez

şimdiye kadar gittiğim turlar içinde en mükemmel turlarımı yaptım. Bodrumda benim için 1 numara Menekşe Balkı tur operatöru olarak mükemmel

Nevin Böbrek Yalnızcık

Katıldığım bütün gezilerden son derece memnun ayrıldığım Mahizar Travel'a teşekkür ederim.

Sermin Uysal