Hergün Kos Adası Feribot Bileti | Hemen Arayın: 0 535 264 55 65

TUR PROGRAMI VE TUR DETAYLARI

SAKIZ ADASI MOSTRA KARNAVALI
EXTRA TUR YOK!!
150 €
29 Şubat 2020 Cumartesi
Sabaha doğru 03.30 da Turgutreis migros önünde buluşarak ve yol güzergahından misafirlerimizi alarak Çeşme'ye transfer oluyoruz.
Sabah saat 08:30 da Çeşme Ulusoy Limanında siz kahvaltılarınızı yaparken biz check in işlemlerini bitirip 09:30 da hareket edecek olan Hızlı Katamaranımız ile adaya hareket ediyoruz yolculuğumuz sadece 20 dakika sürmektedir.
Katamaran ile adaya ilk vardığımızdan boş gümrüğe inip, SIRA BEKLEMİYORUZ :) Gümrük işlemleri ardından,bizi bekleyen aracımızla Güney Ada turumuza başlıyoruz.
Sakız adasının “Unesco” tarafından da koruma altında olan 3 köyüne(Armolia – Pirgi - Mesta) gerçekleştirdiğimiz ada turu programımız aşağıda ki gibidir.
Mastichoria (Sakız ağaçlarının bulunduğu bölge)
Armolia (seramik köyü), Pirgi (Geometrik desenli evleriyle ünlü Orta çağ köyü), Mesta (Cenevizlilerden kalma antik bir labirent köy), Limenas (Balıkçı köyü) yemek için mola verilecektir. Yemeğin ardından, otele transferiniz gerçekleştirilecektir.

1 Mart 2020
Otelimizde alınacak kahvaltısı sonrası check out işlemleriizi tamamlayıp, 10:30 (yerel saat)rehberimiz ile lobi de buluşup,
Karnavalın gerçekleşeceği Thymiana Köyüne doğru hareket edeceğiz.
Thymiana, kırmızı dekorasyon taşı ile ün yapmış, Sakız Adasının büyük ve güzel köylerinden biridir. Merkezinde ki Agios Efstritos Kilisesi karnavalın merkezlerinden biridir.

Mostra’ nın karnaval tarihi asırlar öncesine, Ortaçağ’ a, korsanların Ege de kol gezdiği zamanlara dayanmaktadır. Şehre yakın bir köy olan, Thymiana’ lıların eğlendikleri bir Pazar günü, korsanlar adaya saldırmıştır. Korsanların geldiğini öğrenen halk, sık sık maruz kaldıkları korsan saldırılarından bıkmıştır, eğlencenin verdiği coşku ile korsanlarla savaşacak cesareti toplayarak, onlarla mücadele etmişlerdir. Köylüler bu kez korsanları yenmiş, savaşın galibi olmanın verdiği heyecanla korsanları orada Mostralamışlardır; yani “asmışlardır”. Ve her sene olanların unutulmaması için, birlik ve beraberliği temsil eden bu anlamlı gün kutlanmaya başlamıştır.

Mostra Günü; ada halkı ve özellikle Thymiana’ lılar, Ortaçağ’ a ait kıyafetler ile her türden kostümün ve maskenin kullanıldığı eğlenceli bir panayır olarak, çeşitli ikramların yer aldığı yerel bir bayram havasında kutlanmaktadır. Özellikle korsanlarla ada halkının mücadelesinin canlandırıldığı “ Talimi “ Halk oyunları, karnavalın en eğlenceli bölümlerindendir.
Konuksever Sakız Adası halkının, daha eğlenceli hale getirdikleri bu Karnavalı hep birlikte seyredecek, yemek molasını da bu köy meydanında vereceğiz. Rehberimizin belirteceği buluşma saatinde(15:00 yerel saat) ise aracımızla dönüş için Sakız limanına hareket ediyoruz.
Hızlı katamaranımız ile sadece 20 dakika sürecek olan keyifli bir yolculuk sonrası Çeşme limanına bizi bekleyen aracımızla Bodrum'a dönüş.
İYİ TATİLLER DİLERİZ.
FİYAT: 150 €
Fiyatlandırma 2 kişilik odada kişibaşı olarak düzenlenmiştir.
Single farkı 20 € dur.
Triple oda da kişibaşı 145 € dur.
0-3 yaş 2 € liman vergisi öder,(Anne baba yanı) koltuk aldığı durumda 45 € öder.
4-12 yaş anne baba yanı 99 € öder..

4* Chandris otel seçilmesi durumunda normal odalar için 20 € fark alınır.
Liman manzarali odalar için 30 € fark alınır.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler
*Bodrum-Çeşme gidiş dönüş transfer
*Çeşme-Sakız hızlı katamaran tipi gidiş dönüş bileti
*2* Diana otel konaklama ve kahvaltı
*Otel -liman transferleri
*Sakız Güney Ada Turu
*Mostra Karnaval köyü Turu
*Otellerde çıkışta ödenen şehir vergisi
*Profesyonel Türkçe Rehberlik

*Schengen vize gereklidir.Vize işlemlerinizi ofisimizden yetkili danışmanlarımız aracılığıyla yaptırabilirsiniz.
Rez: 0 535 264 5565
Menekşe Balkı

FİYATA DAHİL HİZMETLER


Sık Sorulan Sorular ve Koşullar
 • Mahizar Turizm hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 • Yeşil pasaport  ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.
 • Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
 • Shengen vizesi alacak ve vize işlemlerini acentamız aracılığı ile gerçekleştirecek yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 1 ay önce acenteye teslim etmesi gerekmektedir. Vizenin yetişmemesi ve  vize reddi durumlarında Mahizar Turizm'in' sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Tur programı Mahizar Turizm Acentası  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Mahizar Turizm sorumlu tutulamaz.
 • Mahizar Turizm yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Mahizar Turizm'in' hiç bir sorumluluğu yoktur. Mahizar Turizm sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Mahizar Turizm'in' herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 • Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Mahizar Turizm sorumlu değildir.
 • Bazı Yunan Adalarında bulunan Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.
 • Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
Sakız Adası Mostra Festivali

150 €/ Kişi Başı

REZERVASYON
capcha
BİZE ULAŞIN
 • Telefon:0 535 264 55 65
 • Saatler:09:00 - 19:00
 • Adres:Mahizar Turizm Turgutreis-Bodrum
MÜŞTERİ YORUMLARI

.İstanbul'dan Paskalya için Sakız Adası turu için ilk defa aranıza katıldım. Gezi ,Eğlence ve Bilgi anlamında çok güzel bir organizasyon oldu

Muammer Tükenmez

şimdiye kadar gittiğim turlar içinde en mükemmel turlarımı yaptım. Bodrumda benim için 1 numara Menekşe Balkı tur operatöru olarak mükemmel

Nevin Böbrek Yalnızcık

Katıldığım bütün gezilerden son derece memnun ayrıldığım Mahizar Travel'a teşekkür ederim.

Sermin Uysal