Hergün Kos Adası Feribot Bileti | Hemen Arayın: 0 535 264 55 65

TUR PROGRAMI VE TUR DETAYLARI

TURİSTİK DOĞU EXPRESİYLE KARS -KEMALİYE-ERZİNCAN-ERZURUM TURU!!
YATAKLI VAGON AYRICALIĞI !!ANKARA’DAN KARS’A GÖZLERİNİZİ ALAMAYACAĞINIZ DOĞA MANZARALARI EŞLİĞİNDE UNUTULMAZ MASALSI BİR YOLCULUK!!
4 gece 5 gün
İki kişilik odada kişibaşı 2950 TL
Single farkı 550 TL dir.

18 Mart 2020 gidiş
22 Mart 2020 dönüş
Turumuz 19 kişiyle sınırlıdır.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR
*Bodrum-Ankara Uçak bileti ve havaalanı transferleri
*Kars-İzmir Uçak bileti ve transferler
* Ankara-Kars Turistik Doğu Ekspresi Tren Biletleri ve
Yataklı Vagon ve tren konaklamaları
*Profesyonel Rehberlik Hizmeti
*Kars da 3 gece Işıl Park ya da Kars Park Hotel de konaklama ve 3 sabah kahvaltısı
*Kars Merkez, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü ,Sarıkamış gezileri,tüm transferler
*Kars da 2 akşam yemeği
*Kemaliye Gezisi,
*Erzurum Gezisi
*Erzincan Gezisi,
*Zorunlu Seyahat Sigortası,

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
Tren seyahatinde alınan tüm öğünler,
Tüm Öğlen yemekleri
Kişisel harcamalar,
Müze Giriş Ücretleri

Rez: 0 535 264 5565/Menekşe Balkı
Rezervasyon esnasında ücretin üçte biri peşin olarak alınır.
YATAKLI VAGON VE TRENLE İLGİLİ NOTLAR

*Tren yolculuğu esnasında yanınızda minik kettle,çay,kahve ,türk kahvesi makinası, ,oyun kartı,kitap ,dergi vs.bulundurabilirisniz.
*Odanızın ambiansını değiştirmek ve eğlenceli video, resimler çekmek için yanınıza ışık ,mum ,kupa vs gibi odaya görsel güzellik katacak objeler alabilirsiniz.
*Odalar iki kişilik,iki yatak,buzdolabı ,klima ve elektrik prizi bulunmakta..üçlü uzatmalı priz bulundurmanızda fayda var..Şarz önemliJ
*Trende gece 01.00 e kadar açık yemekli vagon bulunmakta..Yinede yanınızda içecek ,yiyecek vs bulundurabilirsiniz..
*Sigara yasağı yok..
*Yanınızda diş fırçanız ıslak mendil ,tuvalet kağıdı yada kağıt mendil bulundurun..
*Trenin içi sıcak ve vagonlar klımalı,istediğiniz sıcaklıkta ayarlayabilirsiniz.
*En güzel fotoğraflar trenin en arka vagonundan çekiliyor

Tur Programı:
1.Gün Sabah 06.00 Turgutreis hareketle yol güzergahındaki misafirlerimizi alarak Havaalanına transfer.. 07.45 seferiyle Ankara’ya uçuş..
Trenimizin kalkacağı 16.55 ‘e kadar serbest zaman ..Dileyen misafirlerimizle birlikte Anıtkabir turu..
16:55 Ankara’dan Hareket

2.GÜN: İLİÇ / ERZİNCAN / ERZURUM
06:05 - 09:05 İliç istasyonunda bizi bekleyen aracımızla gezimize başlıyoruz. Kadı Gölü, Lökhane, Değirmen, Hamam ve Orta Camii gezileri yapılacaktır. 10:59 - 13:39 Erzincan’ a varışımızın ardından, bizi bekleyen aracımızla Çağlayan, Bakırcılar Çarşısı ve Erzincan merkez gezilerimizi yapıp trenimize dönüş olacaktır. 17:33 - 20:13 Erzurumda aracımızla Panoramik olarak yapacağımız gezimize, Erzurum Kongre Binası'nı görerek başlayacağız. Sonrasında Çifte Minare, Ulucami ve Üç Kümbetleri ve Yakutiye Medresesi ile Taşhan’ı gezdikten sonra trenimize geçiyor ve saat 20:13 Erzurum’ dan Kars’a hareket ediyoruz. 23:58 Kars’ a varışımızla otele transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz.
3. Gün
Sabah kahvaltımız ardından hareket ederek yaklaşık 50 kilometrelik ve 45 dakika ortalama sürecek olan yolculuğumuz bizi Arpaçay’ın açtığı derin vadiye ulaştıracak ki burası aynı zamanda Ermenistan ile olan sınırımız. Ani Antik Kenti tam bu sınır üzerinde ve oldukça önemli bir geçmişe sahip.
Ani Antik Kenti Günümüzde Ermeni Ortodoks Mimarisinin ve Beylikler Dönemi Selçuklu Mimarisinin temellerinin bulunabildiği, ilklerinin olduğu en önemli antik alanlardan birisidir. Burada rehberimiz eşliğinde ve yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimizde görebileceğimiz eserlerden bazıları;
Surlar ve Aslanlı Kapı
Manucehr Camii
Aziz Gregor Kilisesi
Surp Kirkor Kilisesi
Keçel Kilise
Büyük Katedral
Programımızın bitimi sonrası Ani’den ayrılarak ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Bir Türkiye Masalı’dır Çıldır Gölü.. : Evet, oraya gidilmesi, gezilmesi zordur ama gidince göreceğiniz, yaşayacağınız o sahneler hayatınız boyunca hafızanızdan hiçbir zaman silinmeyecektir.
Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde kızakla gezinebilir, beyaz güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz.Tabiiki öğle yemeğimiz Çıldır gölünden tutulan ve halk diliyle sarı balık, kara balık ve gümüşi diye adlandırılan balıklardan oluşuyor.
Çıldır gölünde eğlence dolu bir gün geçirdikten sonra otelimize dönüyor ve kısa bir dinlenme sonrası Kars’ın ünlü yöresel restaurantlarında akşam yemeğimizi alıyor ve otelimize dönüyoruz.
4.Gün
Sabah kahvaltı sonrası aracımızda yerimizi alarak Sarıkamış’a hareket. Savaşlarda stratejinin ne kadar önemli olduğunu gösteren, içimizde kanayan bir yara olarak hep kalacak olan Sarıkamış şehitlğini ziyaret ettikten sonra Dünyada kristal kar örneğinin görülebileceği ender mekanlardan Sarıkamış’a gidiyoruz., 93 harbi (1877-78 Osmanlı-Rus savaşı) sonrası Kars ve civarına hakim olan Ruslar döneminde inşa edilmiş, devasa ahşap görüntüsü ile büyüleyen Peri masallarından fırlamış diye nitelendirilen Katerina Av Köşkü’nü gezdikten sonra tüm kayakçıların rüyası kristal karın yılın 141 günü yerden kalkmadığı, Sarıkamış kayak merkezinde 2 saatlik serbest zaman alarak kristal karın tadını çıkarıyoruz.
Sarıkamış'tan döndüğümüzde Boğatepe (Zavot )köyüne gitmek üzere yola çıkıyoruz.Burada Zavot Eko Müze olarak ta bilinen peynir müzesi ziyaretimizi yapıyoruz.Yine burada ev yapımı peynirin yapım aşamaları hakkında bilgi sahibi oluyor,yine yakın çevrede ve yaylalarda yetişen 100 e yakın bitkinin tanıtıldığı panoyu inceleme imkanı buluyoruz.Boğatepe aynı zamanda Kars Gravyerinin de doğduğu yer..Peynir alışverişleriniizi Boğatepeden de yapabilirsiniz.
Akşamüstü saatlerinde Kars merkeze geri dönüyor ve Kars Kalesi,Fethiye camii gibi yerleri ziyaret ettikten sonra Baltık mimariyle inşa edilmiş Kars sokaklarını geziyor ve akşam yemeği için Kars’ın yöresel restaurantlarından Ayaz’a geçerek Kaz eti menülü yemeğimizi yiyoruz..,
5.Gün
Sabah kahvaltının ardından 09.30 da havaalanına transfer olarak 10.30 seferiyle İzmir’e uçuyor bizi bekleyen aracımızla Bodrum’a dönerek turumuzu tamamlıyoruz.

İyi tatiller dileriz.

FİYATA DAHİL HİZMETLER


Sık Sorulan Sorular ve Koşullar
 • Mahizar Turizm hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 • Yeşil pasaport  ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.
 • Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
 • Shengen vizesi alacak ve vize işlemlerini acentamız aracılığı ile gerçekleştirecek yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 1 ay önce acenteye teslim etmesi gerekmektedir. Vizenin yetişmemesi ve  vize reddi durumlarında Mahizar Turizm'in' sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Tur programı Mahizar Turizm Acentası  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Mahizar Turizm sorumlu tutulamaz.
 • Mahizar Turizm yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Mahizar Turizm'in' hiç bir sorumluluğu yoktur. Mahizar Turizm sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Mahizar Turizm'in' herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 • Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Mahizar Turizm sorumlu değildir.
 • Bazı Yunan Adalarında bulunan Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.
 • Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
Doğu Ekspresi ile Kars-Erzurum-Erzincan

2950 ₺/ Kişi Başı

REZERVASYON
capcha
BİZE ULAŞIN
 • Telefon:0 535 264 55 65
 • Saatler:09:00 - 19:00
 • Adres:Mahizar Turizm Turgutreis-Bodrum
MÜŞTERİ YORUMLARI

.İstanbul'dan Paskalya için Sakız Adası turu için ilk defa aranıza katıldım. Gezi ,Eğlence ve Bilgi anlamında çok güzel bir organizasyon oldu

Muammer Tükenmez

şimdiye kadar gittiğim turlar içinde en mükemmel turlarımı yaptım. Bodrumda benim için 1 numara Menekşe Balkı tur operatöru olarak mükemmel

Nevin Böbrek Yalnızcık

Katıldığım bütün gezilerden son derece memnun ayrıldığım Mahizar Travel'a teşekkür ederim.

Sermin Uysal
BENZER TURLARIMIZ
img here 175 ₺
 • 232 Reviews
Kuzugöbeği Mantar Festivali