Hergün Kos Adası Feribot Bileti | Hemen Arayın: 0 535 264 55 65

TUR PROGRAMI VE TUR DETAYLARI

Yunanistan’ın farklı şehirleri görmeye ne dersiniz?
Atina-Selanik--Meteora-Yanya, Parga ve Preveze -Patras bu turda sizi bekliyor. Osmanlı dönemine ait eserleri görecek, tarihe doğru bir yolculuk yapacaksınız. Doğal güzelliklerine hayran kalacağın yerleri görecek farklı bir tur deneyimi yaşayacaksınız.
EXTRA TUR YOK!!
TÜM TURLAR DAHİL!!
5 GECE 6 GÜN
499 €
3 Gece otel 2 gece gemi konaklamalı

*Bodrum-Kos feribot biletleri
*Kos -Atina gidiş dönüş pullman tipi koltuk gemi biletleri
*1 gece Selanik /1 gece İonia -1 gece PatraS konaklama ve sabah kahvaltıları(3*-4* konseptinde)
*Tüm tur ve transferler
*Türkçe rehberlik
*Yunanistan şehir vergileri ve yerel rehberlik hizmetleri
fiyata dahildir.

TUR PROGRAMI AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.

13 nisan Salı
08.30 Bodrum ve Turgutreis gümrüğünde buluşarak Kos adasına geçiş..
Akşam 19.30 Blue Star Ferrys ile Pire limanına hareket

14 nisan çarşamba
Sabah 06.00 da limana inerek bizi bekleyen aracımızla Meteora'ya doğru hareket..
Atina-Selanik otobanı üzerinden
başlayacağımız yolculuğumuzda önce “300 Spartalı” filmiyle popüler olan ünlü Helen-Pers savaşının yaşandığı coğrafyada
bölgeyi, Leonidas Heykelini ilgili anlatımlar eşliğinde görüp fotoğraflayacağımız kısa bir mola veriyoruz. Lamia şehri civarında
vereceğimiz ihtiyaç molasını takiben Karditsa, Trikala şehirlerini görerek Yunanistan’ın en büyük ovası olan Tesalya ovasını
kat ediyor ve geçtiğimiz bölgelerin yanı sıra Yunanistan coğrafyası, tarihi, dini, ekonomisi ve kültürel özellikleri hakkında keyifli
bilgiler alarak Tesalya ovasının kuzeyinde bulunan METEORA’ya varıyoruz.
Kısa yemek molamızın ardından deniz dibindeki yığılmalardan denizin çekilmesiyle oluşan “şahin kayası” tarzı tepelere
kurulmuş olan ve rahiplerin bugün de yaşadığı, ortaçağ dönemine ait görkemli Ortodoks manastırlarının bulunduğu bölgede,
bölge tarihi ve manastır yaşamı hakkındaki bilgiler eşliğinde manastır ziyaretlerimizi yapıyoruz.
Tüm bölgeyi otobüs ile gezerek ve masallardan fırlamış izlenimi yaratan coğrafyasının tadını çıkaracağımız fotoğraf molaları
vererek turumuzu tamamlıyor ve Selanik''e geçiyoruz.
Otele yerleşmenin ardından dinlenme molası alıyoruz.Akşam serbest
Dileyen misafirler Selanik geceleri için dışarı çıkabilir.

15 nisan perşembe
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Makedonya ve Trakya Bakanlığı olarak faaliyet gösteren Osmanlı yapısı
Hükümet Konağını görerek kente hâkim bir tepe üzerine kurulmuş olan Bizans Kalesi’ni ve panoramik olarak kenti
seyredeceğimiz Ano Poli (Yukarı Şehir) bölgesine varıyoruz. Eski Türk Evleri arasında yapacağımız yürüyüş sırasında
karşılaşacağımız fotoğraf kareleri ile kentin tarihine tanıklık edeceğiz.
Selanik Sancakbeyi İshak Paşa tarafından 1484 yılında yaptırılan Alaca İmaret Camiini göreceğiz. Yürüyüş turumuzu
Selanik’in koruyucu azizi olan Aziz Dimitri adına inşa edilen Aziz Dimitri Kilisesine yapacağımız ziyaret ile tamamlıyoruz.
Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ve çocukluk yıllarını geçirdiği ve bugün Türk Konsolosluğu bahçesinde bulunan Atatürk
Evini ziyaret ediyoruz. Selanik Üniversitesi Kampusunu, Romalı komutan Galerios’un Zafer Takını, Osmanlı döneminde cami
olarak faaliyet gösteren Rotonda’yı, ve Osmanlı yapısı olan Bey Hamamı görerek yapacağımız şehir turunun ardından kent
merkezinde yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Osmanlı dönemi en eski eserlerinden olan Hamza Bey Camiini,
Evliya Çelebi’nin Balkanların en güzeli olarak tanımladığı Bedesteni görerek turumuza devam ediyor, Selanik’in sembolü olan
Beyaz Kulede kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.
Kentin doğusuna doğru devam edeceğimiz turumuzda neoklasik binalarla süslü ana bulvarlarını kat ederek turumuzu
tamamlıyor ve İonia (Yanya)'ya doğru yol alıyoruz.Epirus bolgesinin baskenti olan sehir Yunanistanin en eski kehanet bolgesi Dodoniye ait tarihi bulgularla dolu muhtesem bir arkeolojik muzeye sahiptir.Tarihi acik Tiyatro eskiden zamanimiza kalmis en guzel anitlardan biridir. Ioannina sehrinin diger bir ozelligi Pamvotida goludur. Golun ortasinda cok sirin ve kucuk bir adada Kavalali Mehmet Ali Pasanin kaldigi ev ziyaretcilerin gozdelerindendir. Ayni zamanda adada geleneksel gumus isletme ve satis imalathaneleri bulunmaktadir. . Gorecegimiz anitlarn arasinda Yanya kalesi , Ali Pasa camisi , Osmanli kutuphanesi ve Fethiye camisi bulunmaktadir Golun ortasinda cok sirin ve kucuk bir adada Kavalali Mehmet Ali Pasanin kaldigi ev ziyaretcilerin gozdelerindendir. Ayni zamanda adada geleneksel gumus isletme ve satis imalathaneleri bulunmaktadir. . Gorecegimiz anitlarn arasinda Yanya kalesi , Ali Pasa camisi , Osmanli kutuphanesi ve Fethiye camisi bulunmaktadir. Otelimize yerlesim ve serbest zaman. Aksam yemegimizi gol kiyisindaki tavernalardan birinde alabiliriz.

16 Nisan perşembe
Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılıyor ve Kanuni Sultan Süleyman’ın baş veziri Pargalı İbrahim Paşanın’da doğduğu kasaba Parga'ya doğru yola çıkıyoruz.Varışa müteakip, yürüyüş ile Parga’yı geziyoruz. Türk Pazarı sokağı, Venedik Kalesi, ardından geleneksel Parga evleri arasından dar sokaklardan, çarşı içinden panoramik yürüyüş yapıp Parga meydanına varıyoruz. Burada alacağımız yemek molasından sonra aracımıza binerek Preveze'ye geçiyoruz.
Osmanlı tarihinde adını sıkça duyduğumuz Preveze, 1538 yılında Kaptan-Derya Barbaros Hayreddin Paşa komutasındaki Osmanlı deniz birlikleri ile Andrea Doria komutasındaki haçlı ordusu ile savaştığı ve Osmanlı imparatorluğunun kesin zaferi ile sonuçlanan en büyük deniz savaşı olarak hafızalara kazınmıştır. Küçük dar sokakları ve ünlü tavernaları, yat limanı ile öne çıkan Preveze şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuz sonrası aracımızla Patras'a hareket ediyor ve otelimize yerleşiyoruz..
Akşam serbest

17 nisan Cuma
Sabah kahvaltımızdan sonra doğasıyla ünlü Patras panoramik turumuzu yaparak Atina'ya doğru yola çıkıyoruz.Yol güzergahında Mora Yarımadası’nı Yunanistan’dan ayıran, muhteşem KORINTHOS KANALI‘nı fotoğrafladıktan sonra,ATİNA'YA geçiyoruz.Agora, Zeus Tapınagı, Parlemento Binası, Syntagma, Omonia Meydanları, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Ulusal Galeri, Savaş Müzesi, Panepistimiou bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi üniversitesi panoramik olarak aracımızla gezdikten sonra öğle yemeği için Plaka bölgesine geçiyoruz.
Öğle yemeğinden sonra Plaka ve Unesco'nun koruması altındaki Anafiotika bölgesini yürüyerek keşfediyor ve serbest zaman alıyoruz.Dileyen misafirlerimiz dünya Tarihinin en meşhur sit alanlarından biri olan Acropolis'i rehbe rimizle birlikte ziyaret edebilirler.
Dileyen misafirlerimiz Yunanistan'ın Nişantaşı'da denilen Ermou caddesinde gezebilir,alışveriş yapabilir..
Akşam belirlenen saat ve yerde buluşarak akşam yemeğimizi alacağımız tavernaya geçerek 22.30 a kadar canlı müzik eşliğind eğleniyor yemeğimizi yiyoruz.Pire limanın atransfer olarak mikro limanide birer kahve molası sonrası 23.30 daki gemimize binerek Kos'a doğru yola çıkıyoruz.

18 nisan cumartesi
Sabah 10.40 sularında Kos adasına adım atıyoruz.
Akşam 15.30 a kadar serbest zaman sonrası 16.30 feribotuyla Bodrum'a dönüş:
İYİ TATİLLER DİLERİZ.
not: Pasaport ve schengen vize gereklidir.
Vize işlemlerinizi ofisimizden kolaylıkla yaptırabilirsiniz.

FİYATA DAHİL HİZMETLER


Sık Sorulan Sorular ve Koşullar
 • Mahizar Turizm hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 • Yeşil pasaport  ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.
 • Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
 • Shengen vizesi alacak ve vize işlemlerini acentamız aracılığı ile gerçekleştirecek yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 1 ay önce acenteye teslim etmesi gerekmektedir. Vizenin yetişmemesi ve  vize reddi durumlarında Mahizar Turizm'in' sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Tur programı Mahizar Turizm Acentası  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Mahizar Turizm sorumlu tutulamaz.
 • Mahizar Turizm yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Mahizar Turizm'in' hiç bir sorumluluğu yoktur. Mahizar Turizm sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Mahizar Turizm'in' herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 • Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Mahizar Turizm sorumlu değildir.
 • Bazı Yunan Adalarında bulunan Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.
 • Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
Büyük Yunanistan Turu

499 €/ Kişi Başı

REZERVASYON
capcha
BİZE ULAŞIN
 • Telefon:0 535 264 55 65
 • Saatler:09:00 - 19:00
 • Adres:Mahizar Turizm Turgutreis-Bodrum
MÜŞTERİ YORUMLARI

.İstanbul'dan Paskalya için Sakız Adası turu için ilk defa aranıza katıldım. Gezi ,Eğlence ve Bilgi anlamında çok güzel bir organizasyon oldu

Muammer Tükenmez

şimdiye kadar gittiğim turlar içinde en mükemmel turlarımı yaptım. Bodrumda benim için 1 numara Menekşe Balkı tur operatöru olarak mükemmel

Nevin Böbrek Yalnızcık

Katıldığım bütün gezilerden son derece memnun ayrıldığım Mahizar Travel'a teşekkür ederim.

Sermin Uysal