Hergün Kos Adası Feribot Bileti | Hemen Arayın: 0 535 264 55 65

TUR PROGRAMI VE TUR DETAYLARI

Samos, Yunan adalarının en büyüklerinden biridir. Beyaz badanalı ve mavi pencereli evleri ile Yunan mimarisinin örneklerini görmenize imkan veren Samos adası, ünlü matematikçi Pisagor'un bir zamanlar yaşadığı kasabaya da ev sahipliği yapmaktadır.Bizde 25-26 nisan tarihlerinde küçük bir Samos havası alalım dedik ..

25 nisan 04.30
Kuşadasına transfer
09.00 feribotu ile yaklaşık bir saatte Samos (Sisam) Adası'na geçiyoruz. İnci tozu kumsalları ve turkuvaz renkli deniziyle bizleri karşılayan Samos’ta gümrük işlemlerimizi tamamlayıp, adanın başkenti olarak bilinen merkezinde, Vathi’de şehir turumuza başlıyoruz. Metropolitlik Kilisesi, Katolik Kilisesi ve Arslan Heykeli'ni gördükten sonra sayıların babası olarak bilinen ünlü Yunan filozof ve matematikçi Pisagor’dan adını alan Pisagor Meydanı’nda alışveriş için serbest zamanı değerlendiriyoruz.

Pisagor’un memleketinde gezimize adanın kuzeyinde bulunan bağları, şarap ve deri üretimi ile ünlü Karlovasi'de devam ediyoruz. Doğa içinde bülbül sesleri eşliğinde huzur dolu bir yolculukla Manolates Köyü, Aidonia’da kahve molası verdikten sonra Karlovasi’ye ulaşıyoruz. Ticaret alanında olduğu kadar eğitim ve turizm alanında da ünlü Karlovasi'nin en güzel plajlarından Potami Plajı’na gidiyoruz. Aya Nikolas Kilisesi'ni de ziyaret ettikten sonra kent merkezine geçiyor, merkezde bulunan tarihi üniversite binası, belediye binası ve Aya Panagia Kilisesi’ni görüyoruz. Öğle yemeği için mimarisiyle adanın geleneksel yüzünü yansıtan, deniz kıyısı boyunca otantik restoranların bulunduğu Kokkari’ye, Avlakia ve Agios Konstantinos beldelerinden geçerek gidiyoruz. Leziz yunan mezeleri ve taze balıklarını tadabileceğiniz şirin tavernalardaki yemek molamızın ardından otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Günümüzde şarap müzesi olarak da faaliyet gösteren şarap fabrikasına uğruyor, arzu eden misafirlerimiz şarap tadımı yaparken arzu edenler adanın üzümlerinden yapılan şaraplardan satın alabiliyor. Otelimize vardığımızda dileyen misafirlerimiz için akşam yemeği, Yunan eğlencesine kadar istirahat için ayrılıyoruz.

26 Nisan
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı ardından dileyen misafirlerimizle birlikte Güney Samos turu için yola çıkıyoruz.
İlk olarak 1586 yılında inşa edilen Samos’un en eski ikinci Manastırı Megali Panagia’ya gidiyoruz. Ardından eşsiz doğası ile bilinen Pirgos'ta kısa bir gezinti ile ünlü Samos ballarının tadına bakmaya bal kooperatifinin satış mağazasına gidiyoruz.

Samos'un tarım merkezi olarak da bilinen Koumaradei bir sonraki durağımız. Seramik işçiliği ile bilinen köyde seramik mağazalarını gezip mavi kubbeli kiliseleri görüyoruz. Ardından Pisagor’un köyünü ziyaret ediyoruz. Birbirinden güzel çiçeklerle donatılmış evlerin bulunduğu dar sokaklarda, asırlık ağaçların gölgesinden öğle yemeği için sahile iniyoruz. Yemeğin ardından dönüş yolculuğumuz için Vathi’ye adanın merkezine dönüyoruz. Gümrük işlemlerimizi tamamlayarak feribot ile Kuşadası’na geçiyor, bizi bekleyen aracımıza binerek Bodrum'a dönüyoruz.

FİYAT: 150 €
SİNGLE FARKI 25 € dur.

İyi Tatiller dileriz.
Not: Pasaport ve schengen vize gereklidir.
Vize işlemlerini ofisimizde kolayca yaptırabilirsiniz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*Bodrum- Kuşadası gidiş - dönüş transfer
*Kuşadası - Samos gidiş - dönüş gemi bileti
*1 gece 3*** oda kahvaltı konaklama
Hotel Samos-Aeolıs-Dolphın vb..)
*İlk günkü Samos köyleri turu
*Program boyunca Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyatlara Dahil Olmayanlar
*Güney Samos turu (extra 25 € dur)
*Vize Ücreti (Schengen Vizesi 130 Euro)
*Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
*İlk gün kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri
*Yunan Gecesi Eğlencesi
*Otelde alınan ekstralar,şehir ve liman vergisi, müze ve ören yeri
girişleri

FİYATA DAHİL HİZMETLER


Sık Sorulan Sorular ve Koşullar
 • Mahizar Turizm hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 • Yeşil pasaport  ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.
 • Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
 • Shengen vizesi alacak ve vize işlemlerini acentamız aracılığı ile gerçekleştirecek yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 1 ay önce acenteye teslim etmesi gerekmektedir. Vizenin yetişmemesi ve  vize reddi durumlarında Mahizar Turizm'in' sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Tur programı Mahizar Turizm Acentası  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Mahizar Turizm sorumlu tutulamaz.
 • Mahizar Turizm yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Mahizar Turizm'in' hiç bir sorumluluğu yoktur. Mahizar Turizm sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Mahizar Turizm'in' herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 • Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Mahizar Turizm sorumlu değildir.
 • Bazı Yunan Adalarında bulunan Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.
 • Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
Pisagor'un adası Samos'a Gidiyoruz!

150 €/ Kişi Başı

REZERVASYON
capcha
BİZE ULAŞIN
 • Telefon:0 535 264 55 65
 • Saatler:09:00 - 19:00
 • Adres:Mahizar Turizm Turgutreis-Bodrum
MÜŞTERİ YORUMLARI

.İstanbul'dan Paskalya için Sakız Adası turu için ilk defa aranıza katıldım. Gezi ,Eğlence ve Bilgi anlamında çok güzel bir organizasyon oldu

Muammer Tükenmez

şimdiye kadar gittiğim turlar içinde en mükemmel turlarımı yaptım. Bodrumda benim için 1 numara Menekşe Balkı tur operatöru olarak mükemmel

Nevin Böbrek Yalnızcık

Katıldığım bütün gezilerden son derece memnun ayrıldığım Mahizar Travel'a teşekkür ederim.

Sermin Uysal