Hergün Kos Adası Feribot Bileti | Hemen Arayın: 0 535 264 55 65

TUR PROGRAMI VE TUR DETAYLARI

RAMAZAN BAYRAMINDA GİRİT
3 gece 4 gün
Bodrum / Kos Çıkışlı
21-24 MAYIS 2020
KNOSSOS & AYA NICHOLAS / PLAKA /& SPINALONGA /FODELE & RESMO VE HANYA TURLARI DAHIL!!!!
EXTRA TUR YOK!!!!
600 €

08:30 Yeni bir maceraya yelken açmak için siz değerli misafirlerimizle Turgutreis-D MARİN PORT’ta buluşarak Kos’a hareket ediyoruz.Kos limanına varışımızın ardından 17.30 e kadar serbest zaman alarak havalimanına transferimizin ardından 18.50 de 55 dakikalık bir uçuşla Girit’e uçuyoruz.
Ege denizi adalarını seyrederek yapacağımız 55 dk lık keyifli bir uçuştan sonra Girit Heraklion hava limanına varıyor ve bizi bekleyen özel aracımızla Heraklıon’daki otelimize yerleşiyoruz.
Kısa bir dinlenme molası sonrası hem akşam yemeği hem muhteşem günbatımını izlemek için limana doğru uzanıyoruz. Adanın bu en büyük şehrinde Özgürlük (Eleftheria) meydanı,Ayos Mınos Katedralı,Osmanlı Bon Marche binası,Valide Sultan camii ,Venedik limanı, Morosini Çeşmesi, Loggia Binalarını görerek zevkli bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz..
Konaklama Heraklıon’da..

2 .GÜN

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından 09.00 da tur aracımızla rehberimiz eşliğinde Girit'teki Minoan uygarlığının simgesi olan antik Knossos sarayını ziyaret
etmek için yola çıkıyoruz. M.Ö. 3000 de kurulan ve M.Ö. 1200 lerde Dorlar tarafından yıkılışına kadar akdenizde büyük söz sahibi olan Minoan uygarlığının başkenti konumundaki Knossos şehri Avrupanın en eski antik kentidir. Bu tarih yolculuğumuzdan sonra Mirabello körfezi kıyısında bulunan Voulismeni Gölü'nün çevresine konumlanmış olan Aya Nikolas kasabası ziyareti için Knossos'u terk ediyoruz. Göl kıyısındaki restoranlarda bu şirin kasabanın güzel manzaraları eşliğinde alacağımız öğle yemeği ve serbest zaman sonrasında Plaka köyüne hareket ediyoruz.
Plaka 'dan kalkan teknemizle Osmanlı’nın en son terkettiği nokta olan Spinalonga adasına geçiyor ve yine rehberimiz eşliğinde bir dönem cüzzamlı mahkumların kapatıldığı bu ada-hapishaneyi ve geride bıraktıkları izleri Girit Denizinin muhteşem manzarası eşliğinde keşfediyoruz.
Ada gezisi sonrasında isteğe bağlı olarak Elounda köyünde kahve molamızı alıyor ve Heraklion'daki otelimize doğru yola çıkıyoruz.

3.GÜN

Sabah alacağımız kahvaltının ardından otelden ayrılıyor ve Resmo’ya doğru yola koyuluyoruz.Yol üzerindeki ilk durağımız Fodele; bu şirin köyde doğup büyümüş, 16. yy ın ortasında adada bir okul veya atölye olmamasına karşın kendini ressamlığa adamış, önce Roma’ya ardından da İspanya ya giderek müthiş bir ressam olarak tarihte yerini almış ünlü El Greco ‘nun çocukluğunun geçtiği nehrin kenarında buluyoruz kendimizi. Şırıl şırıl akan sulara karşı kahvelerimizi yudumluyor ve adına yaptırılan müzeyi ziyaret ediyoruz. Köyde yaşamını el işinden kazanan kadınların birbirinden güzel dantel örneklerine göz atıyor ve öğle saatlerinde Resmo’ya ulaşarak öğle yemeği molası alıyor ve turumuza başlıyoruz.Ünlü Venedik limanı, limanın sırtını yasladığı 16. Yy dan kalma Venedik kalesi, Goura Kapısı, Agios Frnagiskos Kilisesi, Türk Okulu, Piazza meydanı, Loggia Kemeraltı, Rimodi Çeşmesi, Nerantze Camii, Osmanlı Hamamı, Kara Mustafa Paşa Camii ve 90 yaşındaki Foça mübadillerinden meşhur baklavacı George Hatziparashos'a uğramadan , sadece eliyle hamuru açıp baklava yapışını izlemeden geçmiyoruz.
Öğleden sonra Hanya 'ya doğru yola çıkıyoruz..Yol güzergahında Girit’in en geleneksel köylerinin ,tek doğal gölü Kournas ve en büyük plajının yer aldığı Georgioupolis’e çeviriyoruz rotamızı..Göl kıyısında alacağımız fotoğraf ve serbest zamanın ardından araçla panoramik bir tur yaparak Ori (Beyaz Dağlar) ın eteklerinden denize paralel olarak batıya yol alıyoruz, Hanya’ya ulaşmadan hemen önce Suda Körfezi beliriyor sağımızda. Burası Yunanistan’ın en büyük ve en korunaklı doğal limanı. Aynı zamanda Nato üssü. Körfezin derinliği bilinmiyor. Ve doğunun Venedik’i Hanya Girit’in tarihi dokusu en iyi korunmuş şehri Hanya (Chania).
Merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. İsteğe bağlı olarak, rehberimiz eşliğinde akşam yemeği için Hanya Bizans surlarının ötesinde bulunan eski Venedik limanı çevresine konumlanmış Tersaneler bölgesine gidebiliriz.Dileyen misafirlerimizle geleneksel Girit gecesine katılabiliriz.
Konaklama Hanya..

4.GÜN

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor rehberimiz eşliğinde şehri arşınlamaya başlıyoruz. Siz kendinizi rehberimize bırakın, o şehrin büyüsüne. Neleri mi göreceğiz? Fırka kalesinin bir kapısını oluşturan Schiavo Tabyası ile başlıyor gezimiz, sur dibinden ilerleyerek labirenti andıran kaldırım taşlı sokakları, cumbalı evleri takip ediyor ve fırka kalesinin bittiği Venedik limanının başladığı Talos meydanına çıkıyoruz. Mitolojik robot Talos’un adayı ve Zeus’un eşi Europa’yı korumak adına kendini feda edişinin anısına yapılmış anıt çeşmeyi görmeden geçmek olmaz. Hemen sağ tarafa döndüğümüzde meşhur Venedik Feneri el sallıyor bize şehrin girişini işaret ederek. Eski Tophane, şimdi ise Denizcilik Müzesi ‘nin önünden geçiyor ve şehrin merkezine atıyoruz kendimizi. Sırasıyla Hanya Arkeoloji müzesi, Yeniçeri ve Yalı Camiileri, Grand Arsenal, Eski Gümrük Binası, Venedik Limanı ve Tersaneleri, Kumkapı sahili, Hem Minaresi Hem Çan kulesi bulunan ender örneklerden Agia Nikolaos kilisesi, Splantzia Meydanı ve Municipal Market göreceğimiz yerler arasında.
Ardından öğle yemeğimizi alarak aracımıza binerek Heraklıon’a doğru yola çıkıyoruz.
Havaalanına transfer olarak 3 gün boyunca gördüğümüz bütün güzelliklere son bir kez göz atarak,5000 yıllık bi uygarlığın izleriyle, Minoanlar, Venedikliler, İtalyanlar , Osmanlılar ve Yunanlar hakkında aklımızdaki bir çok soruya bulduğumuz cevaplarla, bir o kadar yeni soru işaretiyle, sayısız görsel anı, fotoğraf, hoş hatıralarla, en önemlisi mutlu, gülümseyen ve bir daha geri dönmeyi arzulayan gözlerle 15.00 ‘te Kandiye hava limanından Girit’e hoşça kal diyor ve Kos adasına dönüş yapıyoruz.
Limana transfer olarak 17.00 feribotuyla Bodrum’a dönüyoruz.
İyi Tatiller Dileriz.

Biz bu gezileri keyifle yapıyoruz ve tek dileğimiz bu keyfi siz değerli misafirlerimizle paylaşabilmek.

Bir daha ki ‘’Bodrumda Tur’’ keyif gezimizde buluşmak üzere.
Hoşçakalın….

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
*Bodrum-Kos-Bodrum gidiş dönüş feribot bileti
*Kos havaalanı gidiş dönüş transfer
*Kos –Heraklıon –Kos uçak biletleri
*2 gece Heraklıon ,1 gece Hanya konaklama ve sabah kahvaltıları
*Tur programında belirtilen tüm transfer ve Turlar
*Yunanistan bölgesel rehberlik ücreti
*Profesyonel Türkçe rehberlik ve acenta refakat
*Yunanistan şehir vergileri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

*Öğle ve akşam yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler

*Şahsi harcamalar

*65 Yaş üstü yolcularımız sürprim farkı öderler. (15 €)

*Vize ücreti ve vize hizmet bedeli 130 EURO *Yeşil pasaporta vize yoktur.

*Pasaportların en az 6 ay geçerliliği olmalıdır

*Yurt dışı çıkış harcı 50.00 tl.

*Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.

Not:Heraklion otelleri 3* Marin Dream-Castello City-İrini -Atheiniko ..vb..dir.

Hanya otellerimiz 4* Samaria-Belmondo -Kydon -Ellinis vb.dir.

Single farkı gecelik 25 € dur.

FİYATA DAHİL HİZMETLER


Sık Sorulan Sorular ve Koşullar
 • Mahizar Turizm hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 • Yeşil pasaport  ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.
 • Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
 • Shengen vizesi alacak ve vize işlemlerini acentamız aracılığı ile gerçekleştirecek yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 1 ay önce acenteye teslim etmesi gerekmektedir. Vizenin yetişmemesi ve  vize reddi durumlarında Mahizar Turizm'in' sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Tur programı Mahizar Turizm Acentası  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Mahizar Turizm sorumlu tutulamaz.
 • Mahizar Turizm yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Mahizar Turizm'in' hiç bir sorumluluğu yoktur. Mahizar Turizm sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Mahizar Turizm'in' herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 • Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Mahizar Turizm sorumlu değildir.
 • Bazı Yunan Adalarında bulunan Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.
 • Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
Bayram Özel Girit Turu

600 €/ Kişi Başı

REZERVASYON
capcha
BİZE ULAŞIN
 • Telefon:0 535 264 55 65
 • Saatler:09:00 - 19:00
 • Adres:Mahizar Turizm Turgutreis-Bodrum
MÜŞTERİ YORUMLARI

.İstanbul'dan Paskalya için Sakız Adası turu için ilk defa aranıza katıldım. Gezi ,Eğlence ve Bilgi anlamında çok güzel bir organizasyon oldu

Muammer Tükenmez

şimdiye kadar gittiğim turlar içinde en mükemmel turlarımı yaptım. Bodrumda benim için 1 numara Menekşe Balkı tur operatöru olarak mükemmel

Nevin Böbrek Yalnızcık

Katıldığım bütün gezilerden son derece memnun ayrıldığım Mahizar Travel'a teşekkür ederim.

Sermin Uysal