Hergün Kos Adası Feribot Bileti | Hemen Arayın: 0 535 264 55 65

TUR PROGRAMI VE TUR DETAYLARI

FETHİYE YEŞİLÜZÜMLÜ ‘’KUZU GÖBEĞİ’’MANTAR VE DASTAR FESTİVALİ
3 NİSAN CUMA 1.gün
175 TL
Kahvaltı dahil
06.00 Turgutreis migros önü hareketle turumuza başlıyoruz.(güzergahlar rezervasyon esnasında belirlenecektir.)
Yolda alacağımız kahvaltı molasından sonra Fethiye’ye doğru yol alıyoruz.Tlos antik kentini karşıdan fotoğraflayıp hikayesini dinledikten sonra Yakapark’ta coşkuyla akan sular arasında kahve molamızı alarak Yeşil üzümlü beldesine doğru yola koyuluyorıuz.Yeşil Üzümlü köyü Fethiye merkezine 16 km mesafede Cadianda antik kentinin eteklerinde kurulmuş küçük şirin bir kasabadır. Eski adıyla Üzümlü, adını ovaya yayılmış üzüm bahçelerinin çokluğundan almış olup, deniz seviyesinden 700 mt. yüksekliktedir.Bu yıl 11.su düzenlenecek olan mantar festivaline ev sahipliği yapmaktadır. Festival süresince çeşitli türlerdeki mantarlar bilirkişiler nezaretinde toplanmakta, mantarların pişirilme yöntemleri ve çeşitleri üniversitelerden katılan akademik hocalar tarafından verilen seminer ve söyleşilerle katılımcılara öğretilmektedir.Bu yıl festivalin teması Toroslardan başlayarak Akdeniz, Ege, Karadeniz ve Doğu Anadolu ormanlarından toplanan Nadir bulunan , Besin değerleri oldukça yüksek bir mantar türü olan Kuzugöbeği mantarı.. bu tür dünyada aroması itibariyle en çok kabul gören ve aranan mantarlarındandır. Şeflerin tercih ettiği ve aradığı en özel mantarlardan biridir. Sizde turumuz boyunca kurutulmuş ya da taze olarak Kuzugöbeği alabilir hakkında bilgi sahibi olabilir,tadım yapabilirsiniz.
..Yeşilüzümlü aynı zamanda Dastar adı verilen dokumalarıyla da ünlü. Geleneksel yöntemlerle dokunan Dastar pamuk, yün ya da ipek iplikler kullanılarak yapılıyor.Dokunan her parçanın diğer bir eşi yok.serbest zamanımızda bu tezgahları da gezme şansı buluyoruz.
16.00 sularında geri dönüş yolculuğumuz başlıyor,Yol üzerindeki terk edilmiş eski bir Rum köyü olan Kayaköy de fotoğraf molası alarak Bodrum'a geri dönüyoruz.
İyi tatiller dileriz.

Rezervasyon. 0 535 264 5565
Menekşe Balkı

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
*ULAŞIM
*SABAH KAHVALTISI
*REHBERLİK
*ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

Notlar
*Araç içi koltuk düzeni rezervasyon ön ödeme sırasına göre yapılmaktadır.
*Ulaşım kişi sayısına göre
16 lık Volkswagen Crafter,31 lik Otokar Sultan, 46 lik Mersedes Travego cinsi klimalı araçlarla yapılmaktadır.
*Araç içi su dağıtımı, kişibaşı 2 adet 0.5 lt olarak yapılmaktadır.
*Çocuk ücretleri 0-2 yaş koltuk almamak kaydıyla ücretsizdir.(2 yaş üzeri her birey koltuk almak zorundadır)

*Kahvaltılarımız serpme kahvaltı olduğundan gurup masasına oturan her çocuktan yetişkin ücreti alınmaktadır.Kahvaltı ücretinde indirim yapabilmemiz için kahvaltı salonuna önceden bildirerek tabak kahvaltı ve çocuk sandalyesini hazırlatmamız gerekir.Lütfen rezervasyonunuz sırasında belirtiniz.

FİYATA DAHİL HİZMETLER


Sık Sorulan Sorular ve Koşullar
 • Mahizar Turizm hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
 • Yeşil pasaport  ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.
 • Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.
 • Shengen vizesi alacak ve vize işlemlerini acentamız aracılığı ile gerçekleştirecek yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 1 ay önce acenteye teslim etmesi gerekmektedir. Vizenin yetişmemesi ve  vize reddi durumlarında Mahizar Turizm'in' sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Tur programı Mahizar Turizm Acentası  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Mahizar Turizm sorumlu tutulamaz.
 • Mahizar Turizm yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Mahizar Turizm'in' hiç bir sorumluluğu yoktur. Mahizar Turizm sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Mahizar Turizm'in' herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 • Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Mahizar Turizm sorumlu değildir.
 • Bazı Yunan Adalarında bulunan Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.
 • Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
Kuzugöbeği Mantar Festivali

175 ₺/ Kişi Başı

REZERVASYON
capcha
BİZE ULAŞIN
 • Telefon:0 535 264 55 65
 • Saatler:09:00 - 19:00
 • Adres:Mahizar Turizm Turgutreis-Bodrum
MÜŞTERİ YORUMLARI

.İstanbul'dan Paskalya için Sakız Adası turu için ilk defa aranıza katıldım. Gezi ,Eğlence ve Bilgi anlamında çok güzel bir organizasyon oldu

Muammer Tükenmez

şimdiye kadar gittiğim turlar içinde en mükemmel turlarımı yaptım. Bodrumda benim için 1 numara Menekşe Balkı tur operatöru olarak mükemmel

Nevin Böbrek Yalnızcık

Katıldığım bütün gezilerden son derece memnun ayrıldığım Mahizar Travel'a teşekkür ederim.

Sermin Uysal